KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12612293
nr 1261 2293
Margareta Carlstedt
(f. 1934), Sverige
Träsnitt, Margareta Carlstedt, PT, "Rallarrosor". Signerad, daterad 1959. Motivet: 50x40 cm
Margareta Carlstedt, svensk målare, grafiker och tecknare född 1934.
Utrop:
400 kr
måndag 17 juni 2019
kl 20:51:58
Margareta Carlstedt
Läs mer om Margareta Carlstedt